Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 24.04.2024, 12:41

В минулому маєток князя Щербатого, в майбутньому - середня школа.

З усіх переказів старожилів відомо, що перша школа в с. Хорошки була церковно-приходською. Вона була відкрита у 1875 році у звичайнісінькій селянській хаті по вул. Кодак з початку  навчалося 15 дітей, грамоту яким та слово  Боже  викладав  дяк  Ковальов. Він був прихильником палочної  дисципліни, бив  учнів лінійкою. Зі всього видно, що він мав непоганий педагогічний хист, бо  через кілька років за звітом, школа відзначалася як одна з кращих  у Сенчанському  повіті Полтавської  губернії .

Першим  учителем світської  початкової  школи був Яків Самохвал Миколайович - це був чоловік  розумний, людяний. Колишній  лікар царської армії, освічений і досвідчений, він був добрим   фахівцем – складав поламані і направляв вивихнуті кістки.  Він був взірцем охайності для  всіх, завжди  ходив у начищених до блиску  рипучих  черевиках. Через деякий  час прийшла працювати  в школу  його  дружина  Параска  Оксентіївна – вона користувалася  в селі великим авторитетом.

У 1885 році було збудовано нове приміщення ( називалося між людьми флігель). В цій школі навчалося приблизно 35-40 учнів. Було уже 2 вчителя. Хлопчики і дівчатка навчалися окремо .

Після перемоги соціалістичної революції відкрилися широкі можливості для  навчання  молоді і для ліквідації не писемності. З 1920 року школа стала початковою чотири річною. У 1925 році школа була переведена у маєток князя Щербатого і стала семирічною. На першому поверсі цього маєтку розташовувалася школа, а на другому – сільхозуч (вечірня школа). Потяг до знань тоді був великим. Учнів навчалось до 100 чоловік, учителів працювало п'ять.

У 1938 році відбувся перший випуск середньої школи. Тоді в ній навчалось 290-300 учнів, яким викладали 22 учителя. Першим директором був Лисенко Михайло Іванович після нього посаду директора школи зайняв Рева Павло Федорович. Коли почалися репресії його забрали і ніхто не знав куди. За ним жалкували не лише учні, а й усе село.

Весною 1941 року учні закінчили 9 клас і були переведені в 10 клас, але війна перервала навчання і випуску з 10 класу не було. У роки війни директором школи став Півень Павло Федорович, але довго він не працював на посаді директора, тому що у 1942 році німці розстріляли його у м. Лохвиця, за зв'язок з партизанами. Після смерті Павла Федоровича продовжили керувати школою, його дружина Тетяна Луківна. Вона за фахом історик. Мала авторитет в учнів і жителів села, була умілим організатором. За сімейними обставинами вона покидає Хорошки.

Після закінчення Великої Вітчизняної війни школа знову стала семирічкою. З 1947 року на посаду директора заступає Бондаренко Петро Корнійович, сам він проживав с. Снітин, викладав ботаніку і хімію. Жвавий, добрий організатор, вимогливий і шанований. Великим авторитетом користувався й директор Рекрут Іван Миколайович, але він помер передчасно від тяжкої хвороби.

Мирошниченко Антон Титович став директором школи у 1950 році. Він був вимогливий, делікатний, людяний. В 1955 році багато учнів з випускного класу вступили до вищих навчальних закладів.

У 1959 році директором школи став вчитель історії Матко Іван Григорович. Працював директором до 1972 року.

Бабій Василь Миколайович в.о. директора школи, викладав російську літературу.

З 1973 року на посаду директора школи заступає Лях Михайло Юхимович за освітою математик. В 1983 році йде на пенсію, але залишається  працювати  в школі вчителем математики і фізики.

У 1983 році Одокієнко Євдокія Якимівна заступає на посаду директора, викладає українську мову і літературу. Звільнена  в 1992 році у зв’язку з виходом на пенсію.

З 1992 року по 2003 рік на посаді директора  школи Рубашко Надія Василівна, викладає українську мову і літературу.

У 2003 році призначають на посаду директора школи Шквирю Ніну Василівну.

З 2008 по 2016 роки посаду директора школи займала Руденко Наталія Іванівна за фахом вчитель фізичної культури.

З 2016 року призначається на посаду в.о. директора школи Руденко Наталія Іванівна за фахом вчитель математики.

«  Квітень 2024  »